Stránky

Říjen 2018
P Ú S Č P S N
« Kvě    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Vokálně instrumentální soubor ZŠ a MŠ Tábor, náměstí Mikuláše z Husi Tábor

Tábor – Libuše Čulíková, kancelar@zsmikulasezhusi.czwww.zsmikulasezhusi.cz

vis-ta

Základní škola je nejstarší jednoúčelovou školní budovou v Táboře. Skládá se ze dvou budov. Východní (čp. 45), uvedena do provozu r. 1858, má ve starých archivních materiálech označení podle původního poslání - reálné gymnázium. Západní (čp. 77) byla dodatečně přistavěna r. 1887 a označena jako nová „chlapčí” škola. Obě budovy tvoří jeden provozní celek. V dalších letech probíhaly různé stavební úpravy a modernizace.

Škola leží ve velmi klidné historické části Tábora nedaleko centra města. V bezprostřední blízkosti se nachází řada historicky cenných budov, galerií i pomníků. Snadno dosažitelné je nejen Divadlo Oskara Nedbala, Husitské muzeum a kino Svět, ale i plavecký bazén a zimní stadion.

V současné době je škola samostatným právním subjektem. Je zaměřena na rozšířenou výuku cizích jazyků a rozšířenou výuku tělesné výchovy - atletiku. V roce 1999 bylo v areálu školy vybudováno víceúčelové sportovní hřiště. Odborné vedení sportovních tříd je v této oblasti zajištěno trenérem, který na škole působí a věnuje se systematické přípravě žáků. Ti se aktivně a úspěšně účastní sportovních přeborů na okresní, krajské i republikové úrovni.

Škola se skládá z úplné základní školy a dvou mateřských škol. První a druhý stupeň základní školy jsou umístěny každý ve zvláštní části školních budov, které jsou však propojené a vzájemně přístupné. Oddělené jsou i prostory šaten obou stupňů, žáci 1. stupně používají zvláštní vchod do budovy. Od září 2006 jsou první a druhé třídy a také školní družina umístěny na Žižkově baště.

K dispozici je školní jídelna v samostatném objektu v těsné blízkosti školních budov. Škola má nové hřiště bezprostředně přiléhající k budově. Na jedné z chodeb mohou žáci o přestávkách lézt po cvičné horolezecké stěně. Ve škole se pořádají besídky a výstavky výtvarných prací žáků. I pro jiné třídy než sportovní jsou určeny společné tělovýchovné a sportovní akce, např. Vánoční brusle. Žáci jezdí na školu v přírodě. Škola je zapojena do akce školní mléko. Třídy se sportovním zaměřením se zapojily do programu “Site”, partnerská škola se nachází v rakouském Altmünsteru.

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

Komentáře jsou uzavřeny.