Stránky

Leden 2019
P Ú S Č P S N
« Kvě    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Sportovní Klub Tenisu Planá nad Lužnicí

http://www.sktplana.estranky.cz/clanky/Historie.html

http://www.sktplana.cz/

tenis_logo

Tenisový areál SKT Planá nad Lužnicí se nachází na velmi pěkném místě lemovaném řekou Lužnicí a je koncepčně zařazen do sportovního areálu, neboť se v jeho blízkosti také nachází sauna, posilovna a fotbalové hřiště. Členové a ostatní návštěvníci klubu mají na hraní k dispozici čtyři antukové kurty, o které se pečlivě stará správce areálu, tak aby byly vždy dobře připraveny na hru. Tenisový oddíl má pro zájemce, ať se jedná o členy či nečleny, zavedený systém rezervace kurtů. Kurty je možné rezervovat pouze v den hraní, a to buď osobně zavěšením rezervační známky nebo telefonicky u správce areálu (tel. 773 539 896). Cena za pronájem tenisového kurtu je 160 Kč / hodina a za pronájem nohejbalového kurtu 200 Kč / hodina. Provozní doba areálu začíná v dubnu a končí v září. Otevírací dobu v jednotlivých měsících můžete vidět v tabulce níže. V klubovně je v provozu také malý bufet, ve kterém si zájemci mohou koupit občerstvení. Tenisové míče Wilson US Open si můžete zakoupit u správce areálu za cenu 140 Kč / 4 míče pro členy a cenu 180 Kč / 4 míče pro nečleny.

tenis-pl

V současné době má členská základna přibližně sto členů. Významnou část mezi nimi tvoří děti (přibližně 30 procent) neboť snahou tenisového výboru je podporovat mládež. Konkrétní příklad podpory dětí je například výše členských příspěvků, neboť pokud se podíváte na tabulku níže, vidíte, že poplatky dětí jsou výrazně menší než pro jiné věkové skupiny a vstupní členský poplatek pro děti je dokonce zdarma. Dětem a mládeži se věnují tři tenisoví trenéři (Mgr. Jiří Podlaha, Jan Kostrůnek a Vladimír Steiner) a pokud si budete chtít s nimi pohovořit o možnosti trénování, můžete je většinou zastihnout přes léto v odpoledních hodinách v tenisovém areálu. Tenisový oddíl SKT Planá nad Lužnicí má také několik závodních družstev, které reprezentují nejenom náš klub, ale i celou Planou nad Lužnicí. Obvykle každý rok máme závodní družstvo mladších nebo starších žáků a několik družstev dospělých. Nejlepší družstvo dospělých hraje už několik let Krajský Přebor. Podrobné informace o závodních družstvech se soupiskou jednotlivých týmů můžete najít na jiném místě těchto stránek. Tenisový výbor také během roku organizuje několik, již tradičních turnajů.

Provoz celého tenisového klubu řídí, vždy ve dvouletém volebním období, sedmičlenný tenisový výbor. Prací výboru je zodpovědně hospodařit s prostředky klubu, spolupracovat s trenéry mládeže, organizovat termíny turnajů, připravovat závodní družstva a zajišťovat nákup různých provozně nezbytných prostředků (antuka, nářadí, věci potřebné na údržbu kurtů, atd.). Prostředky nutné na zabezpečení chodu klubu jsou z velké části získávány z  členských příspěvků členů klubu a pak také z dotací, které dostává klub od města Planá nad Lužnicí.

TENISOVÁ ŠKOLA

Tenisový oddíl SKT Planá nad Lužnicí má jako jednu ze svých hlavních priorit podporu dětí a mládeže. Proto je naší snahou, aby děti v klubu našly dobré zázemí a měly možnost se dále tenisově rozvíjet. Naši mládež podporujeme například tím, že děti mohou vstoupit do tenisového klubu bezplatně (dospělý platí 1000 Kč) a za hraní na kurtech zaplatí roční členský příspěvek pouze ve výši 600 Kč (dospělý platí 1700 Kč).

Dále tenisový výbor, ve spolupráci s trenéry, zajišťuje organizaci závodních družstev mládeže, neboť chceme, aby děti získávaly další tenisové zkušenosti a učily se hrát v týmu. Soutěž družstev se vždy hraje v květnu a červnu a za tým vždy nastupují čtyři chlapci a dvě dívky. Hracím dnem je vždy buď sobota nebo neděle, podle toho, zda se jedná o družstvo mladších nebo starších žáků. Zpravidla se hraje jeden týden doma a druhý týden venku, na hřišti soupeře.
Tenisový výbor stanovil v roce 2010 částku 50 Kč pro každé dítě jako stravné za každý zápas venku.
Pochopitelně tenis je také zejména individuální sport, a proto mohou děti jezdit na různé turnaje, kde získávají body do celostátního žebříčku. Turnaje jsou rozděleny na dvě časová období. Zimní sezóna a letní sezóna. V zimě se hraje
v tenisových halách, a proto je obvykle vstupní poplatek vyšší než v letním období. Také doba trvání turnaje je v zimě podstatně delší, než v létě, neboť je k dispozici menší počet dvorců. Děti mohou začít hrát turnaje jednotlivců v
roce, kdy dosáhnou svých desátých narozenin. Proto, aby děti mohly jezdit na turnaje jednotlivců, potřebují mít registrační průkaz, který vystavuje Český Tenisový Svaz. Registrační průkaz obstarává a platí našim dětem tenisový výbor.

V současné době se dětem věnují tři trenéři. Je to pan Mgr. Jiří Podlaha, který mimochodem stál u zrodu TŠM (Tenisová Škola Mládeže) v Plané nad Lužnicí v roce 2000, pan Jan Kostrůnek a pan Vladimír Steiner.

KONTAKT:

Mgr. Jiří Podlaha, Tel. +420 603 545 923, E-mail: podlaha@raz-dva.cz

Vladimír Steiner, Tel. +420 602 470 040, E-mail: vl.steiner@seznam.cz

Jan Kostrůnek, Tel. +420 777 478 608, E-mail: kendy.plana@seznam.czLíbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

Komentáře jsou uzavřeny.