Stránky

Říjen 2018
P Ú S Č P S N
« Kvě    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Město Chýnov

imageMěsto Chýnov má v současné době pět místních částí, a to Chýnov, Záhostice, Kloužovice, Velmovice a Dobronice u Chýnova. Celkový počet trvale hlášených obyvatel k 31.12.2012 je 2377.

Podle čísel popisných je v Chýnově 546, v Záhosticích 62, v Kloužovicích 73, ve Velmovicích 30 a v Dobronicích 72 domů. Kromě čísel popisných je v Chýnově a jeho částech několik desítech čísel evidenčních.

Občanská vybavenost v oblasti obchodní sítě je zejména přímo v Chýnově na velmi dobré úrovni a vzhledem k tomu, že vzdálenost z ostatních místních částí není velká, jejich obyvatelé chodí nebo jezdí na nákupy do Chýnova. V Dobronicích je navíc obchod se smíšeným zbožím, kde si mohou občané také nakoupit. V Chýnově jsou  i velkoprodejny stavebnin, hutního a nerezového materiálu a zemědělských potřeb.

Z institucí, které slouží občanům a nacházejí se na území města, je mateřská škola, základní škola, zdravotní středisko a lékárna, služebna Policie ČR, městský úřad s matrikou a stavebním úřadem, městská knihovna, Česká pošta, Domov seniorů, turistická noclehárna a sbor dobrovolných hasičů. V oblasti služeb města je to Místní hospodářství a Chýnovská majetková s.r.o., které jsou pod jeho správou.

Investice do bytového fondu (91 bytů) v minulých letech se přičinily o zastavení poklesu počtu obyvatel. Spolu se zainvestováním padesáti stavebních parcel pro nové rodinné domy, které jsou již z většiny zkolaudovány, došlo dokonce k navýšení počtu obyvatel na dnešních 2377. Spolu s investicemi do technické infrastruktury pro bytovou výstavbu jsme vybudovali nový sportovní areál s restaurací, tenisovými kurty, hřištěm pro plážový volejbal, vodní nádrží a zázemím v Chýnově na předměstí. Dále byl rozšířen areál fotbalového oddílu o druhé travnaté hřiště, nové šatny a zpevněnou víceúčelovou plochu. Značné finanční prostředky byly vloženy také do základní a mateřské školy. Daly tak předpoklad pro zkvalitnění vzdělávacího procesu a naše školská zařízení, i v době kdy se rodí méně dětí, netrpí jejich nedostatkem, protože k nám do škol z důvodu jejich kvality chodí děti i ze širšího okolí.

Stále pokračujeme v opravách a výstavbě místních komunikací a chodníků, údržbě veřejné zeleně, úklidu veřejných prostranství tak, aby naše město bylo pro obyvatele i jeho návštěvníky co nejpřitažlivější.

Dominantou města Chýnova jsou především římskokatolický kostel Nejsvětější Trojice. Dalšími významnými místy je Bílkův dům, hřbitov se sochami Františka Bílka a Karla Gabriela či Chýnovská jeskyně.

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

Komentáře jsou uzavřeny.