Stránky

Říjen 2018
P Ú S Č P S N
« Kvě    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Mateřské a dětské centrum MUFÍK

mufik

Adresa:Špitálská 284, 390 01 Tábor

Tel./fax: 728 060 015 (Mgr. Karolina Šímová), 722 723 984 (Mufík),

e-mail: madc.mufik@seznam.cz

www stránky: www.madcmufik.cz

facebook : Mateřské a dětské centrum Mufík, kontaktní osoba: Mgr. Karolina Šímová

MINIŠKOLIČKA

Naše miniškolička s celoročním provozem je určena pro děti ve věku od 1 do 3 let věku. Jedná se o děti, které k nám budou docházet pravidelně, nebo pár dní v týdnu. Pro hlídání dětí mladší 1 roku je nutné nás kontaktovat a domluvit se.
Na dítě naše centrum nemá žádné požadavky, pouze by mělo být schopno samostatné chůze a vydržet pár hodin bez rodičů. Proto k nám mohou děti pravidelně docházet každý den od 6:00 – 12:00, nebo 12:00 – 17:00, celodenní docházka je možná po dohodě s lektory MADC Mufík. Dopolední nebo odpolední svačinku si děti nosí samy v plastikových dózách. Doporučujeme rodičům, aby byly dozy řádně podepsané.
Důležité je také náhradní oblečení a pleny, které má každé dítě v šatně na svém věšáčku. Děti mohou mít s sebou také hračku, budou se s ní cítit bezpečněji.
Nabízíme co nejpříjemnější a především rodinné prostředí. Jde nám o to, aby se děti v našem kolektivu cítily co nejlépe. Je pro ně vytvářen program dle jejich věku a individuality. Klademe důraz na osobnost každého dítěte. Učíme je komunikaci a základním dovednostem tak, aby byly připravené na odloučení od rodičů a budoucí docházku do mateřské školy.
Tanec, zpěv, říkadla, pohádky, kreslení a pohyb jsou u nás nepostradatelné a pro děti všestranně rozvíjející. Těšíme se na jejich přítomnost a necháme je rozvíjet se v kolektivu, užít si svou vlastní fantazii, a poznávat svět se svými vrstevníky.

PRO RODIČE BEZ DĚTÍ

TVOŘENÍ PRO ŠIKOVNÉ RUČIČKY RODIČŮ
Ubrousková techniky-decoupage, výroba korálkových stromků, výroba 3D ubrouskových obrázků, zdobení svícnů, Window art a jiná tvořeníčka pro radost.
COUNTRY TANCE/CLOGGING (STEP)
Délka: 60 min., 1 x týdně
- tradiční country tance (řadové,kruhové a čtverylky), tvorba vlastní choreografií/předtančení, moderní americké country Line dance,
základní cloggingové(stepové) kroky

PRO RODIČE S DĚTMI

NĚŽNÁ NÁRUČ RODIČŮ
Kurz je určen pro těhotné maminky a maminky s dětmi od narození do 5. měsíce věku. Cílem kurzu je seznámit a naučit rodiče, jak správně manipulovat s novorozencem a kojencem a být zároveň v souladu s jejich potřebami. Dozvíte se informace o potřebách dítěte, komunikaci mezi rodičem a dítětem, mezi rodiči navzájem a vztahu k dítěti, „rodinný vzorec“. Co dělat, když dítě pláče, jak navázat kontakt.
Informace v oblastech péče o dítě, denní režim, rituály, zásady při práci s dítětem.
Nácvik manipulace s dítětem - zvedání, nošení, chování v náruči, pokládání, uklidňování při pláči, přetáčení, polohy k sociálním kontaktům, odpočinkové polohy, přebalování, polohy k mytí zadečku a sprchování, odpočinkové polohy.
BROUKÁNÍ S MUFÍKEM
Délka 30 min. 1x týdně. Pro děti od 3 měsíců je zaměřené na správnou manipulaci (úchopy, pokládání, nošení, předávání) dle metodiky Evy Kiedroňové, podpořené hudbou. Miminko vnímá náš hlas již v bříšku a pomocí hudby a správném držení může cítit náš hlas (pomocí vybrací), a také jej slyšet. Děťátku zpíváme a říkáme různé písničky, básničky, škádlivky, masírujeme míčky, půjčujeme do ruček nové věci, které je správně stimulují. Čím více jsou děti starší (od 6. měsíce) , máme více zakotvenou správnou manipulaci a můžeme se věnovat hudbě a pohybu. Děti vnímají hudbu emočně. Velikou podporou jim jsou v tom rodiče, kteří se aktivně zapojují, i do zpěvu
ZA PÍSNIČKOU S MUFÍKEM PRO DĚTI OD 1,5 - 4 ROKY
Délka 45 min. 1x týdně. Děti se učí novým písničkám, básničkám, které dramatizují, kreslí, malují a jinak tvoří. V každé lekci se učí něčemu novému. Využíváme hudebních nástrojů (vajíčka, dřívka), ale i vlastního těla. Děti mají možnost se realizovat, jejich fantazie zde nezná mezí, i když jsou při ní „vedeny za ruku“. Pohybu zde také není málo a jako odpočinek je pro ně připravená „koťátková dráha“.
ZA FLÉTNIČKOU S MUFÍKEM PRO DĚTI OD 4 LET
Délka 45 min. 1x týdně. Učíme se společně poznávat noty, orientovat se v notové osnově, správný zápis not, vytleskávání rytmu, hra na flétnu, zpěv písní, dechová, artikulační cvičení (pomáhají i při logopedických potížích). Hra na flétnu je vedena formou zábavy a hudebních her.
TVOŘENÍ PRO ŠIKOVNÉ RUČIČKY RODIČŮ A DĚTÍ 2 - 4 ROKY
Délka: 45 min., 1x týdně.
- ubrousková technika, vystřihování, malování, kreslení, tvoření různých dekorací dle ročního období, zvířátka s FIMA a další různá zdobení čehokoli
TVOŘENÍ PRO ŠIKOVNÉ RUČIČKY RODIČŮ A DĚTÍ 4 - 6 LET
Délka: 45 min., 1x týdně.
-výroba přáníček dle ročních období (vánoční, velikonoční, valentýnská), tvoření dárečků z FIMA, malování kamínků, vystřihování, modelování
VÝTVARNÁ DÍLNA S PRVKY ARTETERAPIE PRO RODIČE A DĚTI
Vhodné pro dospělé jakéhokoli věku a děti od 4 let.
Přijďte si se svým dítkem popovídat prostřednictvím výtvarného spolutvoření, které je jedním ze způsobů komunikace, aniž byste museli používat slova. Prožijete si společně intenzivní chvíle plné poznávání sebe navzájem. Čekají na vás zajímavé výtvarné techniky, práce s keramickou hlínou, výroba koláží atp.
Pokud máte starost s tím, že nejste výtvarně školeni, tak na ni rychle zapomeňte, půjde o tvoření věcí prožitkových, kde nikdo nebude zkoušen z kreslení :-))
“SVIŽNÉ NOŽKY” PRO DĚTI OD 6ti LET
- tradiční country tance (řadové,kruhové a čtverylky), tvorba vlastní choreografií/předtančení, moderní americké country Line dance a základní cloggingové(stepové) kroky

MUZIKTERAPIE

PRO MAMINKY S MIMINKY
Ukolébavky, zpívání, houpání, tancování a navazování vztahu mezi maminkou a miminkem, maminkou a jejím mateřstvím…
PRO MAMINKY S VĚTŠÍMI RAUBÍŘI (cca od 1 do 2 - 3 roků)
Hraní, zpívání, dovádění, rozvíjení spolupráce, naslouchání a vyjadřování se skrze zvuky, rozvoj základních kognitivních a sociálních dovedností skrze hraní a manipulaci s nástroji
PRO SAMOTNÉ DĚTI (od 2 do 3 až 4 let - předškolkáčci)
Práce s vlastním temperamentem, seznamování s druhými dětmi, spolupráce, hraní, dovádění i relaxování…
TANEČNÍ TERAPIE:
Pro těhotné maminky - poznávání svého těla, jeho pocitů a potřeb,…spíše z hlediska psychosomatiky, psychologie (ne fyzioterapie).
Pro maminky s nejmenšími miminky - tanec v náručí nebo v šátku, navazování vztahu, sdílení, sladění rytmu,…
Pro páry - večerní setkání (třeba 1krát měsíčně) - dotek a pohyb, hlubší poznávání své kinesféry - další roviny, kterou intimita má
Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

Komentáře jsou uzavřeny.