Stránky

Říjen 2018
P Ú S Č P S N
« Kvě    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Jihočeská PORTA bude tentokrát na Hiltonu

porta-logoKlub Porta Soběslav ve spolupráci s MěXusem Sezimovo Ústí pořádá v sobotu 11. Května od 14 hodin v letním kině Sezimova Ústí Hilton. V případě špatného počasí bude celá akce samozřejmě přesunuta do nedalekého sálu kina Spektrum.

Jinak toto kolo bude umístěno do venkovních prostor, stejně jako prostředí českého národního finále v lesním divadle v Řevnicích u Prahy, kam má každý soutěžící účastník oblastního kola vstup zdarma. Jelikož mezi porotou a diváky na oblastním kole sedávají i pořadatelé dalších kulturních akcí, je zde nemalá možnost zaujmout i je a vydobýt si účast na jejich festivalech, či získat i na tyto akce volný vstup. Soutěžící se mohou prezentovat před porotou krátkým asi 15 minutovým vystoupením a mají tak možnost postoupit do národního finále, které proběhne v Řevnicích u Prahy (28. až 30. června 2013) a do mezinárodního finále v Ústí nad Labem.

Nejlépe se můžete přihlásit přes internetový webový portál http://www.porta-festival.cz, kde v sekci „oblastní kola“ je možno se proklikat k přihlášce, vyplnit něco o sobě a s čím jdete do soutěže. Na těchto stránkách naleznete také plno aktuálních informací. Další možností je zaslat přihlášku na e-mail mil.dvorak@seznam.cz.

porta-logo-2

Přihlášky je třeba podat co nejdříve, prostor pro všechny je omezený na 18 soutěžních formací. Při přihlášení je třeba si hlavně rozmyslet s jakými skladbami bude soutěž probíhat a jaké texty se budou ucházet o výhru v autorské soutěži. Aspoň dva týdny před vypuknutím samotného hudebního odpoledne je třeba poslat na zmíněný e-mail texty přihlášené do autorské soutěže, pro předání porotcům. Uzávěrka přihlášek je cca dva týdny před pořádáním jihočeského kola, nebo po naplnění počtu soutěžících. Pokud to bude v organizačních,

zvukařských a dramaturgických silách, bude kapelám umožněno navrhnout si vhodný čas vystoupení dle potřeb sami, pro případ nutnosti dřívějšího odjezdu.

Miloš Dvořák z klubu Porta Soběslav: „I tentokrát máme, pro oživí, určitý bonbonek, a tím je folkový písničkář Vojta Kiďák Tomáško a zpívající právník Ivo Jahelka, který vystoupí i po skončení soutěžní přehlídky, což bude kolem 19 hodiny. Vstupné bude opět do stokoruny…“

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

Komentáře jsou uzavřeny.