Stránky

Červen 2018
P Ú S Č P S N
« Kvě    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

GALÉNŮV NADAČNÍ FOND A HNUTÍ BŘEZOVÝ LÍSTEK ČESKÉ REPUBLIKY

REHACEKbl1-717x1024Kontakt: JIŘÍ RIKI ŘEHÁČEK - BÍLÝ RIKI(8), Tábor, e-mail: rehacek@centrum.cz, http://www.brezovylistek.cz/

Galénův nadační fond vznikl 26. února 2003 a je nástupnickou právnickou osobou po Galénově nadaci, kterou se nepodařilo přeregistrovat podle nového nadačního zákona. Jeho zakladateli jsou Jan Šimáně - Galén a Miloslav Fuček.
Účelem nadačního fondu je podpora zakládání a rozvoje malých, středních a velkých komunit dětí a mládeže, zástupců starší generace včetně jedinců oslabených a jejich úspěšné integrace jedinci i komunitami zdravými Galénův nadační fond podporuje hnutí Březový lístek.
Nositelé Březových lístků jsou dobrovolným, neoficiálním a “volným” hnutím-společenstvím lidí, kteří vytvářejí dětem a mládeži podmínky, prostředí a programy pro hezké a prospěšné trávení jejich mimoškolního času - schůzkami, hrami, výpravami, tábory, kroužky dovednosti. Pracují pro ně a s nimi v nejrůznějších zájmových organizacích Náš táborský region má přes sto nosiletů (několik je už z 60. až 80. let - jeho propagace byla na indexu stejně jako Junák a další organizace a hnutí…) malého odznáčku, kterému říkáme Březový lístek. Na ocenění Březovým lístkem může získat každý, kdo dlouhodobě a nezištně pracuje ve prospěch dětí a mládeže. Mezi táborskými nositeli Březového lístku patří senátor Pavel Eybert, nestor KČT Jaroslava Vosátková, vedoucí ICM Václav Pavlík, skaut a divadelník Vladimír Ráb, současný pracovník JčKÚ Václav Průcha, oldkauti jako jsou Miroslav Hlavnička, Jiří Čikeš, bývalí vůdci junáckých oddílů Jiří Zenkl nebo Martin Šíp či Lukáš Herčík či ředitel DDM Josef Musil a jeho zástupce Stanislav Kafka, ale i pionýři, učitelé, šermíři, trampové, logici, myslivci, hasiči, tanečníci a další.
V devadesátých letech ve vedení Galénovy nadace, tiskovým mluvčím nadace a ředitelem PONS byl i správce táborské pyramidy a zástupce Galénova nadačního fondu a Hnutí Březový lístek v jižních Čechách Jiří Riki Řeháček z Tábora.
Už několikrát se udělovaly Březové lístky při slavnostním zahájení regionální táborské Bambi nebo při vyhodnocení akce, jednou přímo i otcem myšlenky březových lístků čestným prezidentem Galénovy nadace a GNF Janem Šimánem, přezdívaným Galén, který několik let žil (zemřel 13. února 2013) u své vnučky v Táboře.
Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

Komentáře jsou uzavřeny.