Stránky

Květen 2013
P Ú S Č P S N
« Dub    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

10. ročník Bambi 2013 skončil

Motto Bambi 2013: Kdo si hraje – nezlobí!

TÁBORSKO – Už je to deset let, když jsme v táborské sokolovně začínali s Václavem Pavlíkem pod patronací senátora Pavla Eyberta tzv. Bambiriádou (o rok později se k nám přidal Josef Musil se svým DDM Tábor). Tehdy vydatně pršelo a byla fakt hnusná zima. O rok později jsme prožili na náměstí TGM v Táboře zase téměř tropy, ale od té doby nám počasí doslova přeje. Většinou máme pěkné počasí, převážně sluníčko, hezky a teplo, i když nás sem tam ovlažil i lehký deštík… Před pěti lety jsme byli, bez varování a fakt náhle, vyřazeni Českou radou dětí a mládeže z měst, která oficiálně pořádali Bambiriádu Nedali jsme se odradit, a tak jsme se domluvili a založili staronovou tradici nazvanou Bambi (dítě) a začali myšlenku veřejné prezentace volnočasových dětských a mládežnických aktivit rozšiřovat do Sezimova Ústí, Plané nad Lužnicí a Chýnova.
A JAK TO BYLO LETOS?
· Letošní 10. ročník Bambi 2013 se konal ve dnech [...]

Finále bylo v Plané nad Lužnicí

Třetí, poslední, den Bambi 2013 se konal v sobotu 18. května od 14 hodin v Plané nad Lužnicí. Předpověď počasí nám slibovala ráno přeháňky, odpoledne slunečno. V noci začalo vydatně pršet, a tak se mladí rybáři, i z Třeboně, sjeli k Lužnici za deště. To jim však na náladě neubralo a dali se do chytání….
Ve 14 hodin už bylo slunečno a na hřišti u hasičské zbrojnice začalo být hodně živo. Své stánky rozvinuli pionýři, skauti, loutkáři Divadélka na nitce, modeláři, Písničkové Froťánky, mateřská škola Pohádka, městská knihovna, základní škola, taneční kroužek Lužničánek, Základní umělecká škola Sezimovo Ústí, mateřské centrum Kopretina, fotbalisté, florbalisté, tenisté, členové atletiky a orientačního běhu.
Na radnici ve výstavní síni probíhala výstava prací žáků ZUŠ ze Sezimova Ústí. Prezentoval se Šachklub z Tábora a zval zájemce k simultánce, u hasičské zbrojnice děti lákali na speciální techniku místní dobrovolní hasiči, u trati zase mladí hasiči ze Zhoře ukazovali útok těch nejmenších svěřenců.
Plánští tak na hřišti před tribunou přivítali dvě [...]

Druhý den v Chýnově dopadl na jedničku

Druhý den Bambi 2013 se konal v pátek 17. května od 12 hodin v Chýnově. Předpověď počasí nám slibovala teplý a slunný den, ale už od rána obloha byla zatažená a vítr byl oproti čtvrtečnímu sice mírnější, ale zato studenější, a tak mnohým byla zima.
Na stanovištích před základní školou se prezentoval místní keramický kroužek, a to pracemi s hlínou, kroužek mladých reportérů, Šikovné ruce s paličkováním, korálkováním a výroba jarních dekorací, výtvarná dílna s malbou na sklo a hedvábí, malování na obličej, školní časopis Slim, simultánka, blesková hra, hra poslepu Šachklubu Tábor, kynologická služba, ukázka výcviku, ukázky techniky, výstroje a výzbroje příslušníků Vojenské policie Tábor.
Ve 12.30 hodin slavnostní fanfáry trubačů OMS a ZUŠ Sezimova Ústí oznámily oficiální zahájení druhého dne letošní Bambi 2013, který byl v Chýnově za účasti starosty města Chýnova Pavla Eyberta, místostarosty Jana Pistulky, ředitelky základní školy Marie Hánové a starosty města Plané nad Lužnicí Jiřího Šimánka.
Mezi diváky byli i hosté ze Švýcarska, hosté města Chýnova a jeho základní školy, kterým [...]

První den v Táboře se vydařil…

První den Bambi 2013 se konal v Táboře na náměstí TGM, a to od 12 hodin. To jsme už věděli, že se omluvily táborské roztleskávačky, některé organizace, které se přihlásily, bez omluvy, nepřišly jako například MC Mufík. Nakonec volali z tanečního souboru Čiriklóre, že mají vážné rodinné problémy a kapela, českokrumlovský host, Sandwith, měl takové technické požadavky, že by potřebovala festivalového zvukaře. Sluníčko se sice trochu schovávalo pod velkým větrem, který nám zlomil u dvou stanů všechny tyčky, ale jinak bylo fajn. Bylo polojasno, a tak dvě žákyně ze střední zdravotnické školy neměly moc práce, jenom připomínání, že všichni máme dodržovat pitný režim…
Od osmi ráno se stavělo jeviště, připojovala elektřina, pak jsme přijeli my, zvukař Pepíček Lidral, pracovníci domu dětí a mládeže, vodní záchranáři, městská a vojenská policie a už se vše rozbíhalo podle plánu. Mezitím se stavěly stany, ale po hodině ostrý vítr zlomil skoro všechny tyčky u stanu domu dětí a zvukaře. Vydržely pouze stany městské a vojenské policie a [...]

ICM Tábor: Bambi 2013

Už je to deset let, kdy v táborské Sokolovně pod patronací senátora Pavla Eyberta proběhl první ročník Bambiriády. Tehdy vydatně pršelo a byla fakt hnusná zima. O rok později jsme prožili na náměstí TGM v Táboře zase téměř tropy, ale od té doby nám počasí doslova přeje. Nebylo nám však přáno odjinud a tak jsme před pěti lety po domluvě bývalého štábu Bambiriády a díky podpoře starostů původně především jen táborská přehlídka dětských a mládežnických a ve prospěch dětí a mládeže působících organizací přerostla do podoby regionální, zrodila se Bambi… Když se ohlédneme na úplný začátek, tak první táborskou Bambiriádu během dvou dnů navštívilo 3.150 zájemců. Přeskočme několik let malin nezralých a přejděme do let Bambi 2010. Tu navštívilo takřka neuvěřitelných 12.882 zájemců. Tento rok byl také zlomovým i díky zájmu mnohých masmédií, včetně České televize. O rok později - Bambi 2011 - se přehlídka konala poprvé i v Chýnov,  který tak zaujal místo uvolněné Sezimovým Ústím. Bambi 2011 se zúčastnilo 9.574 návštěvníků. Rok [...]

Kulturne.com: Bambi 2013

Bambi 2013
Ostatní / setkání / prezentace volnočasových dětských a mládežnických aktivit
Tábor
Tábor - Chýnov - Planá nad Lužnicí - Ve dnech 16. až 18. května 2013 se koná již 10. ročník prezentace volnočasových aktivit táborského regionu….
www.bambi2013.eblog.cz/wp-content/uploads/eblog.cz/bambi2013/plakat_tabor-program-724×1024.jpg
Účinkující: bambi2013.eblog.cz/wp-content/uploads/eblog.cz/bambi2013/plakat_chynov-program-724×1024.jpg
Poznámky:  bambi2013.eblog.cz/wp-content/uploads/eblog.cz/bambi2013/plakat_plana1.jpg
Kde: Tábor - Chýnov - Planá nad Lužnicí / Tábor
Kdy: 16.květen 2013, Čtvrtek
Začátek: 13:00 h, Konec: 18:00 h, Vstupné: zdarma ,-Kč
Web: www.bambi2013.eblog.cz
Email: rehacek.tabor@email.cz
Telefon: 728511557
Odpovědná osoba: Jiří Riki Řeháček

Táborský Deník: Bambi přiváží
 zábavu do tří měst

Tábor, Chýnov a Planá nad Lužnicí. V tomto pořadí se koná letošní ročník Bambi, neboli přehlídky kroužků a oddílů, do kterých se děti mohou zapojit a rozvíjet v nich svůj talent a zájem.
Po tři dny si pod širým nebem nejen děti užijí šňůru zpěvu, tance, hudby a ukázek činností dětských a mládežnických volnočasových aktivit. O start se ve čtvrtek postará Tábor, který Bambi 2013 zahájí na náměstí T. G. Masaryka ve 13 hodin. Druhý den se program přesune do Chýnova, kde získal místo před základní školou a přijít sem můžete už ve 12 hodin. Třetí zastávkou se stane Planá nad Lužnicí, a to v sobotu od 14 hodin ve sportovním areálu u hasičské zbrojnice. Jako hosté se představí kapela Sandwitch a zpěvačka Gabriella Jiráčková.
V loňském roce Bambi navštívilo 10 455 lidí. V Táboře 5293, v Chýnově 2039 a v Plané nad Lužnicí 3123.

Už 16. května v poledne zahajujeme na TGM v Táboře

TÁBORSKO – Už je to deset let, když jsme v táborské sokolovně začínali s Václavem Pavlíkem pod patronací senátora Pavla Eyberta tzv. Bambiriádou. Tehdy vydatně pršelo a byla fakt hnusná zima. O rok později jsme prožili na náměstí TGM v Táboře zase téměř tropy, ale od té doby nám počasí doslova přeje. Většinou máme pěkné počasí, převážně sluníčko, hezky a teplo, i když nás sem tam ovlažil i lehký deštík…

* Před pěti lety jsme byli, bez varování a fakt náhle, vyřazeni Českou radou dětí a mládeže z měst, která oficiálně pořádali Bambiriádu Nedali jsme se odradit, a tak jsme se domluvili v bývalém bambiriádním štábu a založili staronovou tradici nazvanou Bambi (dítě) a začali myšlenku veřejné prezentace volnočasových dětských a mládežnických aktivi rozšiřovat do Plané nad Lužnicí, Sezimova Ústí a Chýnova.
Ohlédnutí
* Bambi 2010 navštívilo 12.882 zájemců o dětské a mládežnické regionální volnočasové aktivity - Tábor 3.562, Sezimovo Ústí 5.242 a Planá nad Lužnicí 4.078 návštěvníků. Tento rok byl doslova bombastický, protože regionální přehlídku dětských [...]