Stránky

Leden 2013
P Ú S Č P S N
    Úno »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Host letošní Bambi 2013: zpěvačka a moderátorka Gabriella Jiráčková

Gabriella Jiráčková - romanajirackova@gmail.com, www.gabriella.hys.cz, http://gabriellajirackova.webnode.cz/
Gabriella z Chlumu u Sedlčan je čtvrtým rokem podporována Deanou a Jurajem Jakubiskovými v sólovém zpěvu, herectví a výtvarném umění. Každým rokem tyto umělecké obory obhajuje na celostátní úrovni před profesionálními umělci a osobnostmi, mj. Eduardem Klezlou, Jaroslavem Svěceným, Jiřím Vondráčkem, Lubomírem Brabcem, Kateřinou Englichovou, Alenou Miro, Bárou Štěpánovou, Deanou a Jurajem Jakubiskovými, Kristianem Kodetem ad.. Gabriella již vystoupila na mnoha významných akcích, z nichž nejvýznamnějšími jsou benefiční koncerty v Laterně Magice v Praze a v přímém přenosu STV1 z bratislavského Národného divadla. Mezi nej úspěchy ve výtvarném umění považuje Gabriella výběr své kresby malířem Kristianem Kodetem, Jurajem Jakubiskem ad. porotci mezi pouhých 19 z téměř 400 výtvarných prací. Šlo o celostátní soutěž bez omezené věkové kategorie. Obrazy byly 10 dní vystaveny v senátu Parlamentu ČR.
Gabriella příležitostně zpívá na akcích s Rádiem Blaník. Na jedné z těchto akcí, na zámku v Radíči, sledoval její vystoupení (6 písní různých interpretů) zpěvák Petr Kolář, který ji [...]

Vokálně instrumentální soubor ZŠ a MŠ Tábor, náměstí Mikuláše z Husi Tábor

Tábor – Libuše Čulíková, kancelar@zsmikulasezhusi.cz, www.zsmikulasezhusi.cz

Základní škola je nejstarší jednoúčelovou školní budovou v Táboře. Skládá se ze dvou budov. Východní (čp. 45), uvedena do provozu r. 1858, má ve starých archivních materiálech označení podle původního poslání - reálné gymnázium. Západní (čp. 77) byla dodatečně přistavěna r. 1887 a označena jako nová „chlapčí” škola. Obě budovy tvoří jeden provozní celek. V dalších letech probíhaly různé stavební úpravy a modernizace.
Škola leží ve velmi klidné historické části Tábora nedaleko centra města. V bezprostřední blízkosti se nachází řada historicky cenných budov, galerií i pomníků. Snadno dosažitelné je nejen Divadlo Oskara Nedbala, Husitské muzeum a kino Svět, ale i plavecký bazén a zimní stadion.
V současné době je škola samostatným právním subjektem. Je zaměřena na rozšířenou výuku cizích jazyků a rozšířenou výuku tělesné výchovy - atletiku. V roce 1999 bylo v areálu školy vybudováno víceúčelové sportovní hřiště. Odborné vedení sportovních tříd je v této oblasti zajištěno trenérem, který na škole působí a věnuje se systematické přípravě žáků. [...]

Oblastní spolek Českého červeného kříže Tábor

Kontakt: Marie Šticová, tabor@cervenykriz.eu, http://ccktabor.estranky.cz
Český červený kříž (dobrovolná humanitární společnost) je národní společností Mezinárodního hnutí Červeného kříže a Červeného půlměsíce na území České republiky. Přihlašuje se k základním principům hnutí Červeného kříže, jimiž jsou humanita, nestrannost, neutralita, nezávislost, dobrovolná služba, jednota a světovost - a zavazuje se usilovat o jejich naplňování.
Posláním ČČK je zejména předcházet a zmírňovat utrpení, chránit zdraví, život a úctu k lidské bytosti, podporovat vzájemné porozumění, přátelství a mír mezi národy bez rozdílů národnostních, rasových, náboženských, třídních a politických a usilovat o naplńování základních principů hnutí Červeného kříže.

Český červený kříž je jedinou státem uznanou národní společností Červeného kříže na území České republiky ve smyslu mezinárodního práva a jeho postavení je upraveno Zákonem č. 126/1992 Sb., o ochraně znaku a názvu Červeného kříže a o Československém červeném kříži, podle nějž plní zejména tyto  úkoly:

působí jako výlučně uznaná pomocná organizace vojenské zdravotnické služby;
je činná v oblasti civilní obrany a ochrany obyvatelstva a poskytuje pomoc v případech katastrof a jiných [...]

Taneční škola ATAK Tábor

HIP HOP, NEW STYLE, HOUSE DANCE, poppin, lockin, OLD SCHOOL, HYPE, RnB, VOGUE …..
kontakt: Dalibor Stano, dstano@volny.cz, http://www.danceatak
Taneční škola Atak má sekci společenských tanců, sekci streetových tanců a sekci orientálních tanců. Počet členů k 1. březnu 2013 je celkem 738 členů.
Taneční škola Atak je tradiční jihočeská taneční škola společenských a moderních tanců. Vznikla v roce 1990 jako společenský taneční klub, později působila jako nadace pro společenský tanec a od května 1997 ji znáte jako současnou taneční školu.
Taneční školou prošly za tuto dobu stovky tanečníků, z nichž mnozí dosáhli vysokých tanečních tříd. Mnoho z nich již aktivně netančí, někteří dnes působí mimo taneční školu. Ti nejvěrnější tvoří organizační a trenérské zázemí taneční školy pro širokou členskou základnu.
Naší hlavní náplní je výuka olympijských společenských tanců tj. standardních a latinskoamerických tanců a moderních tanců, tj. disco dance, disco show, hip hop a orientálních tanců na vysoké sportovní úrovni. Pořádáme pro Vás také kurzy tance a společenské výchovy pro mládež, kurzy kondičního latin-american dance pro [...]

SEDMIČKA - pionýrská skupina Planá nad Lužnicí

Sedmička, součást celostátního občanského sdružení Pionýr, sdružuje kolem 40 stálých členů a množství dalších nadšenců a dobrovolníků. Pravidelná činnost oddílu Mimo provoz se odehrává většinou v okolí základny Vávrovka, výjimkou však nejsou ani vzdálenější výlety a výpravy.
Na svých tábořištích Karštejn a Vávrovka pořádá Sedmička každoročně 3 běhy letního stanového tábora. Jsou otevřené všem zájemcům od 6 do 15 let.
Po mnoha letech se chýlí ke konci rekonstrukce Vávrovky, kde mají své pravidelné zázemí dětské víkendové pobyty a stále oblíbenější jarní a podzimní prázdninové dětské tábory i víkendové zážitkové akce pro neorganizovanou mládež.
Facebook: Vávrovka
Facebook: LT Karštejn
Kontakt: Pavel Čulík – vedoucí skupiny, tel.: 606 363 656

Základní umělecká škola Sezimovo Ústí - MUSIC STARS BAND

Základní umělecká škola, Sezimovo Ústí, Nerudova 648,
Tel./fax: 381275383,         e-mail: zussu@volny.cz, www stránky:  www.zus-sezimovo-usti.cz, kontaktní osoba: Ivana Zelenková (607 747 561)
Hlavní náplní a cílem je rozvíjet hudebnost a nadání žáků při hře na hudební nástroj.
Připravuje žáky nejen ke studiu na vyšších školách s hudebním zaměřením, ale vychovává z nich muzikanty-amatéry a především kultivuje jejich osobnost.
Škola je vybavena poměrně velkým počtem nástrojů a může je žákům za úplatu půjčovat. Disponuje také interaktivní tabulí v učebně hudební nauky.

Mateřské a dětské centrum MUFÍK

Adresa:Špitálská 284, 390 01 Tábor
Tel./fax: 728 060 015 (Mgr. Karolina Šímová), 722 723 984 (Mufík),
e-mail: madc.mufik@seznam.cz
www stránky: www.madcmufik.cz
facebook : Mateřské a dětské centrum Mufík, kontaktní osoba: Mgr. Karolina Šímová
MINIŠKOLIČKA
Naše miniškolička s celoročním provozem je určena pro děti ve věku od 1 do 3 let věku. Jedná se o děti, které k nám budou docházet pravidelně, nebo pár dní v týdnu. Pro hlídání dětí mladší 1 roku je nutné nás kontaktovat a domluvit se.
Na dítě naše centrum nemá žádné požadavky, pouze by mělo být schopno samostatné chůze a vydržet pár hodin bez rodičů. Proto k nám mohou děti pravidelně docházet každý den od 6:00 – 12:00, nebo 12:00 – 17:00, celodenní docházka je možná po dohodě s lektory MADC Mufík. Dopolední nebo odpolední svačinku si děti nosí samy v plastikových dózách. Doporučujeme rodičům, aby byly dozy řádně podepsané.
Důležité je také náhradní oblečení a pleny, které má každé dítě v šatně na svém věšáčku. Děti mohou mít [...]