Stránky

Leden 2013
P Ú S Č P S N
    Úno »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

SCHÁZÍME SE UŽ PODESÁTÉ!

TÁBORSKO – Už je to deset let, když jsme začínali s Václavem Pavlíkem v táborské sokolovně pod patronací senátora Pavla Eyberta Bambiriádou. Tehdy vydatně pršelo a byla fakt hnusná zima. O rok později jsme prožili na náměstí TGM v Táboře zase téměř tropy, ale od té doby nám počasí doslova přeje. Většinou máme pěkné počasí, převážně sluníčko, hezky a teplo, i když nás sem tam ovlažil i lehký deštík…

Před pěti lety jsme byli vyřazeni tzv. střešní mládežnickou organizací ČRDM z Babiriádních měst, a tak po domluvě bývalého štábu Bambiriády jsme založili staronovou tradici Bambi a začali myšlenku rozšiřovat po celém táborském regionu.
Když se ohlédneme za Bambi 2010, tak tu navštívilo 12.882 zájemců. Tento rok byl doslova zlomovým a byl o nás zájem mnohých masmédií, včetně České televize. O rok později - Bambi 2011 - se konala opět na třech místech, ale tentokrát Sezimova Ústí vystřídal Chýnov. Bambi 2011 se zúčastnilo 9.574 návštěvníků. Rok 2012 zastřešovali starostové pořadatelských měst - Jiří Fišer, Pavel Eybert a Jiří [...]

ASOCIACE NESTÁTNÍCH NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ JIHOČESKÉHO KRAJE

Kontakt: Jiří Riki Řeháček, místopředseda ANNO JCK, +420 728 511 557, jrehacek1@gmail.com nebo rehacek.tabor@email.cz
Přestože Asociace nestátních neziskových organizací Jihočeského kraje (ANNO) vznikla teprve v únoru 2010, její historie sahá až do roku 1989, kdy byl u nás obnoven nezávislý nestátní (nevládní) neziskový sektor. Řetězec šesti celostátních všeoborových konferencí NNO a jejich stálých komisí (které později nahradila RANO – Rada neziskových organizací v ČR) vedl až k založení Asociace NNO ČR, následně pak v krajích.
ANNO je zájmovým sdružením právnických osob, byla založena v roce 2010 jako výsledek dlouhého procesu vytváření spolupráce neziskového sektoru, započatého koncem 90. let.
Po několika letech diskusí o tom, zda se nestátní neziskové organizace (NNO) i u nás mají sdružit do celostátní korporace, vznikla Asociace nestátních neziskových organizací v České republice. Podnět k jejímu založení vzešel v roce 2000 z Rady neziskových organizací v ČR (RANO) ustavené na základě usnesení V. celostátní konference NNO (1997 v Praze). Na jaře 2003 přípravný výbor ANNO ČR, vyzval neziskové organizace v České republice, aby se staly zakládajícími členy této asociace.

INFORMAČNÍ CENTRUM PRO MLÁDEŽ TÁBOR

Kontakt: INFORMAČNÍ CENTRUM PRO MLÁDEŽ TÁBOR o.s. Farského 887, 390 02 Tábor, tel./fax: 381 252 416, e-mail: info@icmtabor.cz, www.icmtabor.cz , www.facebook.com/group.php?gid=213374868048
Informační centrum pro mládež Tábor zahájilo svou činnost dne 1.února 1999. Poskytuje bezplatně informačně poradenské služby v základních oblastech stanovených AICM ČR dětem a mládeži i nejširší veřejnosti v regionu.
Cílem činnosti Informačního centra pro mládež je umožnit mladým lidem v souladu s Evropskou chartou informací pro mládež přístup k nezávislým informacím na specializovaných pracovištích, učit je pracovat s informacemi samostatně a tvořivě s využitím všech dostupných technologií.
Základní nabídku tvoří soubory informací (mezinárodní, celostátní a regionální informace) v tiskové I elektronické podobě. Soubory jsou vytvářeny v souladu s celospolečenskými zájmy a na základě potřeb a požadavků návštěvníků Informačního centra pro mládež.
Informace jsou získávány zpravidla z materiálů škol, poskytovatelů různých služeb pro mladé lidi, z internetu, médií, knih a dalších zdrojů.
DOKUMENTAČNÍ STŘEDISKO
Informace jsou zpracované na tiskových a elektronických médiích dle jednotlivých oblastí základní nabídky. Informační soubory jsou doplněny různými publikacemi, časopisy a studijními materiály — k [...]

GALÉNŮV NADAČNÍ FOND A HNUTÍ BŘEZOVÝ LÍSTEK ČESKÉ REPUBLIKY

Kontakt: JIŘÍ RIKI ŘEHÁČEK - BÍLÝ RIKI(8), Tábor, e-mail: rehacek@centrum.cz, http://www.brezovylistek.cz/
Galénův nadační fond vznikl 26. února 2003 a je nástupnickou právnickou osobou po Galénově nadaci, kterou se nepodařilo přeregistrovat podle nového nadačního zákona. Jeho zakladateli jsou Jan Šimáně - Galén a Miloslav Fuček.
Účelem nadačního fondu je podpora zakládání a rozvoje malých, středních a velkých komunit dětí a mládeže, zástupců starší generace včetně jedinců oslabených a jejich úspěšné integrace jedinci i komunitami zdravými Galénův nadační fond podporuje hnutí Březový lístek.
Nositelé Březových lístků jsou dobrovolným, neoficiálním a “volným” hnutím-společenstvím lidí, kteří vytvářejí dětem a mládeži podmínky, prostředí a programy pro hezké a prospěšné trávení jejich mimoškolního času - schůzkami, hrami, výpravami, tábory, kroužky dovednosti. Pracují pro ně a s nimi v nejrůznějších zájmových organizacích Náš táborský region má přes sto nosiletů (několik je už z 60. až 80. let - jeho propagace byla na indexu stejně jako Junák a další organizace a hnutí…) malého odznáčku, kterému říkáme Březový lístek. Na ocenění [...]